امروز :مرتبه
تاریخ : شنبه 31 تیر 1391

" ما باید پیشرفت را با الگوی اسلامی – ایرانی پیدا کنیم . این برای ما حیاتی است . چرا می گوییم اسلامی و چرا می گوییم ایرانی ؟ اسلامی به خاطر اینکه بر مبانی نظری و فلسفی اسلام و مبانی انسان شناختی اسلام استوار است . چرا می گوییم ایرانی ؟ چون فکر و ابتکار ایرانی ، این را بدست آورده ؛ اسلام در اختیار ملت های دیگر هم بود . این ملت ما بوده است که توانسته است یا می تواند این الگو را تهیه و فراهم کند . پس الگوی اسلامی ایرانی است . البته کشورهای دیگر هم از آن ، بدون تردید استفاده خواهند کرد ؛ همچنانی که تا امروز  هم ملت ما و کشور ما برای بسیاری از کشورها در بسیاری از چیزها الگو قرار گرفته ، اینجا هم یقینا این الگو مورد تقلید و متابعت بسیاری از ملت ها واقع خواهد شد .

الگوی غرب کافی نیست !

آنچه که موجب می شود ما الگوی غربی را برای پیشرفت جامعه خودمان ناکافی بدانیم در درجه اول این است که نگاه جامعه غربی و فلسفه های غربی به انسان _ البته فلسفه های غربی مختلفند ؛ اما برآیند همه آنها این است _  با نگاه اسلام به انسان ،بکلی متفاوت است ؛ یک تفاوت بنیانی و ریشه ای دارد . لذا پیشرفت که برای انسان وبه وسیله انسان است ، در منطق فلسفه غرب معنای دیگری پیدا می کند ، تا در منطق اسلام . پیشرفت از نظر غرب ، پیشرفت مادی است ؛ محور ، سود مادی است ؛ هرچه سود مادی بیشتر شد، پیشرفت بیشتر شده است ؛ افزایش ثروت و قدرت . این ، معنای پیشرفتی است که غرب به دنبال اوست ؛ منطق غربی و مدل غربی به دنبال اوست وهمین را به همه توصیه  می کنند .

آفت پیشرفت های مادی

 پیشرفت وقتی مادی شد ، معنایش این است که اخلاق و معنویت را می شود در راه چنین پیشرفتی قربانی کرد . یک ملت به پیشرفت دست پیدا کند ؛ ولی اخلاق و معنویت در او وجود نداشته باشد . اما از نظر اسلام ، پیشرفت این نیست . البته پیشرفت مادی مطلوب است ، اما به عنوان وسیله .هدف ، رشد و تعالی انسان است . پیشرفت کشور و تحولی که به پیشرفت منتهی می شود ، باید طوری برنامه ریزی و ترتیب داده شود که انسان بتواند در آن به رشد و تعالی برسد ؛ انسان در آن تحقیر نشود .

هدف از پیشرفت اسلامی

هدف ، انتفاع انسانیت است ، نه طبقه ای از انسان ، حتی نه انسان ایرانی . پیشرفتی که ما می خواهیم بر اساس اسلام وبا تفکر اسلامی معنا کنیم ، فقط برای انسان ایرانی سودمند نیست ، چه برسد بگوئیم برای طبقه ای خاص . این پیشرفت ، برای کل بشریت و برای انسانیت است .

نقطه تفاوت اساسی نگاه به انسان است . " 


طبقه بندی: پیشرفت، 
برچسب ها: الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت اسلامی، پیشرفت از نگاه امام خامنه ای،
ارسال توسط انصار ولایت
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 تیر 1391

ای انسان آیا تا به حال پیش خود فکر کرده ای که به کجا می روی؟

ای انسان آیا تا به حال به خود گفته ای که کیستی؟

وَ اِی انسان آیا به خود گفته ای که انسانیت به چه معناست؟

 اگر هر انسانی در طول عمر مادی خود به پرسش هایی از همین دست پاسخ ندهد چه خواهد شد؟ و چگونه خواهد زیست؟آیا می توان به این پرسش ها پاسخ نگفت و به حیات خود ادامه داد؟

 آری می توان اما کدام حیات و کدام زندگی؟! می توان زندگی کرد اما در سایه ی بردگی،می توان زندگی کرد اما در اوج ذلت و پستی؟انسانی که حقیقت وجود خود را نشناسد که انسان نیست،او تنها ماشینی است که دسته فرمان خویش را بدست دیگری سپرده است.و اما راستی چه کسی؟...

 اکنون میبینیم که کسانی در پوست انسانیت و در باطن خوی حیوانیت را با افتخار بدوش کشیده اند و دست به جنایت میزنند.«از خوک شهوت رانی و لجن خواری را،از گرگ خونخواری را،از شغال حیله گری را،از عقرب زهر ریختن را،از مار شیطنت و ریاکاری را،از کفتار مرده خواری را و...»(1)

 و خود نیز نمیدانند که دسته فرمان خود را بدست شیطان بزرگ داده اند و وا عجبا!

اگر دیروز نسل کشی را در آندلس،فلسطین و در گذشته ای نزدیک بوسنی هرزگوین را و اکنون در میانمار به خاطر این است که این انسان دیگر انسان نیست بلکه حیوانی است که می خواهد برای بقای حیات خود در وجود آدمی با هر آنچه او را تهدید می کند و روح انسانی را به انسان برمی گرداند مقابله کند و کسیت که در مقابل این موجود پلید مقابله کند جز اسلام؛آری اگر می بینی این گرگ هر از چند گاهی حقیقت خویش  را عریان می کند به خاطر این است که می بیند این مکتب اسلام است که دارد خنجر بر قلبش می کوبد واو را به ستوه آورده است و البته این خود نشانه ایست از فنای او و هر آنکه او را تغذیه می کند.او نمی داند که اگرهر چنگی بر این خنجر زند او را آبدیده تر می کند و موجبات مرگ خود را رقم خواهد زد.

 اما ای انسان که اسلام حقیقتت را آشکار کرده و هر لحظه میگویی "قالوا بلی"از چه سکوت کرده ای!

مگر نمی دانی که باغبان این شجره طیبه به تو گوید:بیدار شو و فریاد زن که اگر نزنی

 "فلیس بمسلم"

 خواهی شد.بگو و فریاد زن که چراغ حیات این گرگ رو به فزونی است.

«والعاقبة للمتقین»

1:آغازی بر یک پایان:سید مرتضی آوینی
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: نسل کشی مسلمانان میانمار، کشتار دسته جمعی مسلمانان،
ارسال توسط بسیجی مبارز
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391

 در طول تاریخ همیشه شاهد رخدادهای گوناگون متفاوتی هستیم که با تامل روی آن می توان از اشتباهاتی که گذشتگان مرتکب شدند جلوگیری و در مقابل از تجربیات آنها استفاده کرد و این رمز پیشرفت انسان از بدو ورود به این کره خاکی تا به حال و همچنین در آینده بود. یکی از رخدادهایی که گره در سرنوشت ما خورده است پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران در سال 67 بود که نکات قابل توجه ای به ما می دهد.بنده در این پست قصد ندارم به  علل پذیرش این قطعنامه بپردازم بلکه به بعد دیگر آن که کمتر کسی به آن توجه دارد بپردازم و آن همان پیشرفت ها و برکاتی است که به موجب این قرداد ولزوم هوشیاری پیرجماران و همچنین تدبیر واداره کردن این انقلاب بوسیله ی امام خامنه ای در ادامه برای کشورمان داشت که آنرا می توان صلح حدیبیه در عصر جدید خواند.در این مطلب به پیشرفت های انقلاب با شکوه اسلام در چهار زمینه ی: علمی،اقتصادی،فرهنگی و خدماتی پرداخت اگر چه این پست نمی تواند حق مطلب را ادا کند اما می توان آنرا یک نکته از هزاران نکته نامید.

1.رشد علمی

وبگاه علمی تحلیلی ساینس متریكس كه به تحلیل وارزیابی پیشرفت های علوم، فناوری و نوآوری اختصاص دارد، در مقاله ای با موضوع مرور تحلیلی رشد علم در 30 سال گذشته در كشورهای مختلف جهان پرداخته ونرخ رشد تولیدات علمی در ایران را 11 برابر نرخ متوسط رشد علم در جهان اعلام می دارد و ایران را دارای بالاترین رشد در میان همه كشورهای جهان مطرح می كند.(به نقل از سایت تحلیل گران تکنولوژی ایران) همچنین به گزارش باشگاه خبرنگاران،هفته نامه نیو ساینتیست در گزارشی نوشت : سال 2010 از لحاظ علمی متعلق به ایران می باشد. بر اساس این گزارش،یافته ها و داده های علمی در ایران یازده مرتبه سریعتر از دیگر کشور های جهان می باشد.براساس بررسی های صورت گرفته موارد منتشره و موفقیت های علمی در خاور میانه با رشد جالبی مواجه بوده است و در این بین ایران با رشد چهار برابری در صدر می باشد . اریک آرکامبولتف ،از کارشناسان موسسه تجزیه تحلیلی Science-Matrix واقع در مونترال کانادا راجع به رشد علمی ایران گفت :موفقیت و حجم انتشارات علمی ایران در زمینه های شیمی کانی،شیمی هسته ایی ،فیزیک هسته ایی و مهندسی هسته ایی بوده است .در زمینه مهندسی هسته ایی ایران رشد 250 مرتبه ایی سریعتر از دیگر نقاط جهان را داشته است.این در حالی است که تحقیقات پزشکی و کشاورزی نیز در این کشور رو به افزایش می باشند . بر اساس گزارش موسسه بین المللی اطلاعات علمی ، تعداد مقالات علمی چاپ شده از محققان ایرانی در مجلات معتبر بین المللی در طول 10 سال (1993-2003) 600 درصد رشد داشته است كه 3 برابر رشد متوسط جهانی در این دوره است. امروزه ایران در عرصه صنایع موشكی و مخابراتی به درجهای از پیشرفت رسیده كه به توان ساخت ماهواره دست یافته و وارد باشگاه چند كشور محدود پرتاب كننده ماهواره گردیده است. این موفقیت در حالی به دست آمده كه ما در زمینه محصولاتی كه قابلیت استفاده در صنایع موشكی و الكترونیك نظامی دارند، در تحریم به سر می بریم تا جایی كه حتی در برخی مواقع از یا چیپ ساده الكترونیكی به ما ممانعت به عمل میآید.

 2. رشد اقتصادی

سایت ایران اکونومیست در گزارشی از بانک جهانی در ارتباط با رشد اقتصادی ایران می نویسد:« بانك جهانی در تازه ترین گزارش خود رشد اقتصادی ایران در سال 2009 را 3 درصد و رشد اقتصادی جهان در این سال را منفی 1.7 درصد پیش بینی كرد. بانك جهانی در تازه ترین گزارش خود موسوم به دورنمای اقتصادی جهان پیش بینی كرد رشد اقتصادی ایران در سال 2009 به 3 درصد خواهد رسید. در گزارش نوامبر 2008 این سازمان رشد اقتصادی ایران برای سال 2009 بالغ بر 3.5 درصد پیش بینی شده بود.بر اساس پیش بینی بانك جهانی رشد اقتصادی ایران در سال 2010 اندكی افزایش خواهد یافت و به 4 درصد خواهد رسید» این در حالی که در آن زمان بحران اقتصادی فزاینده ای دنیای غرب را فرا گرفته و آن را فلج کرده بود اما در ایران همچنان رشد اقتصادی رو به جلو بوده و از آن بحران،کمترین آسیب را دیده .

4 توسعه فرهنگی

مقایسه وضع مطبوعات در دوران انقلاب با دو دوره زمانی حاكمیت استبدادی پهلوی نتایج جالب توجهی بدست می دهد.رقم نشریات نوپا ( منظور نشریاتی است كه امتیاز نشر گرفته اند ) در دوره اول یعنی 1340-1298 كه متجاوز از چهل سال را شامل می شود 172 نشریه بوده یعنی بطور متوسط هر سال 4 نشریه در دوره دوم حاكمیت پهلوی (1357- 1340) 220 نشریه تازه در كشور منتشر شده كه بطور متوسط حدود 14 نشریه در سال برآورد می شود، اما در دوران سوم كه دوران انقلاب اسلامی است و در بررسی ما شامل سالهای 1358 تا 1373 می شود، 1861 نشریه تازه قدم به عرصه مطبوعات گذاشته اند كه بطور متوسط شامل 143 نشریه در سال می شود كه رقمی معادل 10 برابر نشریات نوپای دوره دوم و 35 برابر دوره اول را نشان می دهد... افزایش نرخ باسوادی در كشور را نمی توان نادیده گرفت زیرا ایران توانسته نرخ با سوادی جمعیت 6 ساله و بالاتر را از رقم 7/28 درصد در سال 55 به حدود 85 درصد در سال 1383 ارتقا دهد. طی دهه اخیر، مركز فرهنگی سازمان ملل (یونسكو) چند بار ایران را به عنوان یكی از موفق ترین كشورهای جهان در مبارزه با بی سوادی معرفی كرده است.

4.خدماتی

تعداد مراكز بهداشتی و درمانی روستایی در سال 1357، 1500 واحد بوده كه در سال 1381 به 7345 واحد رسیده تعداد خانه های بهداشت از 2500 واحد در سال 1357 به 16561 واحد در سال 1381 افزایش یافته است. برقرسانی به روستاها و مناطق محروم و ایجاد تاسیسات زیربنایی از قبیل توسعه شبكه راههای روستایی، مخابرات و... در این مناطق از اقدامات موفقیتآمیز پس از انقلاب به شمار میرود. تعداد روستاهای برخوردار از برق از 4327 روستا در سال 1357 به 45359 روستا- بیش از 10 برابر در سال 1380 افزایش یافته است. همچنین طی دوره 1357- 1317 تنها 8000 كیلومتر راه روستایی كشیده شده بود. اما این رقم بعد از انقلاب به 86000 كیلومتر رسیده است (بیش از 10 برابر در مدتی تقریبا 10 ساله). تعداد روستاهای بهرهمند از شبكه مخابرات از 312 روستا در سال 1357 به 10429 روستا در سال 1374- بیش از 30 برابر- افزایش یافته. تعداد واحدهای پستی روستایی هم از 180 واحد در سال 1357 به 4912 واحد در سال 1374- بیش از 25 برابر- رسیده است. تقویت و گسترش صنایع پتروشیمی را میتوان در همین ارتباط ارزیابی كرد. میزان تولیدات پتروشیمی كشور كه در سال 1357 حداكثر 7/4 میلیون تن بوده در سال 1381 به 5/12 میلیون تن افزایش یافته است. در زمینه سدسازی امروزه در بین 3 كشور برتر دنیا قرار داریم؛ به طوری كه پس از پیروزی انقلاب حدود 130 سد ساخته شده و یا در حال ساخت است. در صنایع كشاورزی، هماكنون، تراكتورهای ساخت ایران به بیش از 30 كشور جهان صادر میشود. در صنایع نفت و گاز، پروژه صددرصد ایرانی فاز یك منطقه عسلویه به عنوان بزرگترین پروژه نفت و گاز كشور در آبان 83 به بهره برداری رسید كه با بهره برداری فازهای دیگر آن سالانه حدود یك میلیارد دلار درآمد نصیب كشور خواهد كرد.برای دیدن نمودارهای پیشرفت ایران در زمینه های مختلف اینجا را کلیک کنید
طبقه بندی: پیشرفت، 
برچسب ها: قرداد 598، پیشرفت های انقلاب اسلامی، رشد علمی کشور، پیشرفت های اقتصادی، صلح حدیبیه، دستاوردهای 30ساله انقالب اسلامی،
ارسال توسط بسیجی مبارز
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 تیر 1391

صد سال تلاش شده است براى اینكه زن مسلمان را از هویت خود بیگانه كنند.

این کلید جمله ای بود که باید هر انسان  مسلمان هوشیاری به آن توجه کند که در کلام امام خامنه ای (مد‌ظله‌العالی) در جمعی از زنان کشورهای اسلامی ایراد فرمودند.

 کلید واژه هویت ،راستی هویت به چه معناست؟هویت زن به چه صورت است؟چگونه می توان یک زن به هویت واقعی خود برسد؟

این تنها بخشی از سوالاتی است که شاید در نگاه اول باید به آن پرداخت.هویت در لغت به معنای «شناختن» می باشد و در معنای عرف مجموعه عوامل و رفتارهایی که موجب شناخت یا عدم شناخت فرد از شخصیت وجودی خود می شود.و رمز موفقیت هر فرد به شناخت درست خود به هویت واقعیش گره خورده است که اهمیت و نقش آن را نه تنها بر فرد بلکه بر جامعه  دو چندان میکند.

در هر زمان که امری مهم در میان باشد همیشه دو نیرو یا شایدایدوئولوژی زودتر از دیگران به این مقوله  به بررسی میپردازند یکی نیرو و فکری که میخواهد انسان را به هویت واقعی  خود سوق دهد و نیرو وفکر دوم که موجب رساندن انسان به بی هویتی است و آن هم به این دلیل است که خوب می داند اگر انسان ها به هویت واقعی خود برسند ،اسباب و موانعی بر سر راه اهداف شوم خود می باشد. دین مبین اسلام به عنوان دینی جامع از طرف رب العالمین به این اهمیت پی برده و همواره سعی کرده انسان را از بی هویتی که موجب  آفات و صدماتی جبران ناپذیر به حقیقت و وجود او و مانع شدن از دستیابی به کمال انسانی است خارج و به سوی شناخت هویت و به تعبیر امام خامنه ای بیداری هویتی سوق دهد.اما نکته مهمی که ایشان بدان اشاره کردند نقش مهم زن در این زمینه نه تنها برای بیداری هویتی خود بلکه بیدار کردن مردان جامعه می باشد.لذا ایشان در بخشی از صحبت های خود می فرمایند:« بیدارى زنان، احساس شخصیت و هویت در میان بانوان، آگاهى و بصیرت در میان جامعه‌ى زن، تأثیرش بر روى بیدارى اسلامى و عزت اسلامى یك تأثیر مضاعف استاما یک سوال چرا زن؟

زن به عنوان وجود ونقشی که خداوند در سرشت پاک او نهاده است به عنوان یک ستون  و پایه در بنیان خانواده که اجتماع از آن مفهوم پیدا می کند قرار دارد.تا به حال پیش خود فکر کرده اید که درخانواده تان نقش مادرتان چقدر در تربیت و ایجاد هویت به شما کمک کرده؟ و از این جاست که می توان به عمق وجود تفکر پیرجماران پی برد که گفت:«از دامن پاک مادران است که مردان به معراج می روند.»البته گفتنی است که دشمن به این نکته پی برده و در طول سالیان دراز به این گوهر به چشم یک کالا پست و بی هویت نگاه کرده و او را برده خود کرده است.

توجه توجه...توجه فرمایید

 مخاطب:زن مسلمان انقلابی(بانوان نخبه، دختران نخبه، جوانان نخبه) بله شما

پیام: یكى از مهمترین مسئولیتهاتان  امروز این است كه نقش زن را از دیدگاه اسلام ترسیم كنید، برجسته كنید، روشن كنید

دستور فرماندهی ولایت امرمسلمین جهان واجب الاجراست

بهوش و بگوش باش خواهرم که امامت تو را نقطه ی افتخار نامید

خوشا به حالتان
طبقه بندی: تحلیلی و خبری، 
برچسب ها: امام خامنه ای، اجلاسیه زنان بیداری اسلامی، بیداری هویت، هویت زن مسلمان، نقش زن در بیداری اسلامی،
ارسال توسط بسیجی مبارز
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 6 تیر 1391

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الإسلام آقاى حاج سید على خامنه‏اى دامت افاضاته

خداوند متعال را شكر كه دشمنان اسلام را از گروهها و اشخاص احمق قرار داده است، و خداوند را شكر كه از ابتداى انقلاب شكوهمند اسلامى هر نقشه كه كشیدند و هر توطئه كه چیدند و هر سخنرانى كه كردند ملت فداكار را منسجم‏تر و پیوندها را مستحكم‏تر نمود و مصداق «لازال یُؤیّدُ هذا الدّین بالرجل الفاجر»[1] تحقق پیدا كرد. اینان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر كردند و هرچه مقاله نوشتند ملت را بیدارتر نمودند و هرچه شخصیتها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند. اكنون دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما كه از سلاله رسول اكرم و خاندان حسین بن على هستید و جرمى جز خدمت به اسلام و كشور اسلامى ندارید و سربازى فداكار در جبهه جنگ و معلمى آموزنده در محراب و خطیبى توانا در جمعه و جماعات و راهنمایى دلسوز در صحنه انقلاب مى‏باشید، میزان تفكر سیاسى خود و طرفدارى از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اینان با سوء قصد به شما عواطف میلیونها انسان متعهد را در سراسر كشور بلكه جهان جریحه‏دار نمودند.

اینان آنقدر از بینش سیاسى بى‏نصیبند كه بى‏درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پیشگاه ملت به این جنایات دست زدند، و به كسىسوء قصد كردند كه آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است. اینان در این عمل غیرانسانى به جاى برانگیختن و رعب، عزم میلیونها مسلمان را مصمم‏تر و صفوف آنان را فشرده‏تر نمودند. آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است كه جوانان عزیز فریب خورده از دام خیانت اینان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فداى امیال جنایتكاران نكنند و آنان را از شركت در جنایات آنان برحذر دارند؟ آیا نمى‏دانند كه دست زدن به این جنایات، جوانان آنان را به تباهى كشیده و جان آنان به دنبال خودخواهى مشتى تبهكار از دست مى‏رود؟ ما در پیشگاه خداوند متعال و ولى بر حق او حضرت بقیة اللَّه- ارواحنا فداه- افتخار مى‏كنیم به سربازانى در جبهه و در پشت جبهه كه شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالى به سر مى‏برند. من به شما خامنه‏اى عزیز، تبریك مى‏گویم كه در جبهه‏هاى نبرد با لباس سربازى و در پشت جبهه با لباس روحانى به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالى سلامت شما را براى ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم. والسلام علیكم و رحمة اللَّه و بركاته.

روح اللَّه الموسوى الخمینى

                       صحیفه‌ی امام؛ ج ‏14؛ ص 504
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: ترور رهبری، پیام امام خمینی به رهبری،
ارسال توسط بسیجی مبارز
مرتبه
تاریخ : شنبه 3 تیر 1391

«نظام سازی کار بزرگ و اصلی شماست این کاری پیچیده و دشوار است نگذارید الگوهای لائیک یا لیبرالیسم غربی یا ناسیونانیسم افراطی یا گرایش های چپ مارکسیستی خود را بر شما تحمیل کند اردوگاه شرق چپ فرو ریخت و بلوک غرب فقط با خشونت،جنگ،خدعه بر سر پا مانده وعاقبت خیری بر آن متصور نیست گذشت زمان به زیان آنها و به سود جریان اسلام است هدف نهایی را باید امت واحده اسلامی  وایجاد تمدن اسلامی جدید بر پایه دین و عقلانیت و علم و اخلاق قرار داد»

 این جملات امام خامنه ای در اجلاس بین المللی بیداری اسلامی است که در سال 90 ایراد کردند .با نگاهی دوباره بر سخنان امام خامنه ای و همچنین وضعیت کشورهایی که توانستند حاکمان جبار خود را به زیر بکشند نظیر:مصر،تونس ولیبی به هشدار ایشان مبنی بر الگو قرار ندادن انقلابیون به مدل های پوچ غربی و شرقی در بدنه ی جدید نظامی خود بیش از پیش پی می بریم.

 امروز با رصد بر روی روند نظام سازی این کشورها متوجه می شویم که متاسفانه با غفلت از این هشدار  امام خامنه ای بر یک نوع دست پاچگی و سردرگمی سران انقلاب و بروز مشکلات در انقلاب امری محسوس و بدیهی است.بروز مشکلات اقتصادی در تونس،استقبال سران انقلابی لیبی از همکاری با سران اروپا و امروزه نفوذ شورای نظامی و مداخله و کودتا علیه انقلاب مردمی مصر همه و همه نشات گرفته از آن است که انقلابیون غفلت کردند و فکر کردند که رسیدن به عدالت و برگشت به اصول اسلامی با پیکره ی نظامی لیبرال سرمایه داری و یا دموکراسی منافاتی ندارد.در حالی که ریشه اینگونه نظام ها بر پایه قدرت طلبی،زورگویی،دروغ و تزویر است و با خط مشی اسلام ناب محمدی که بر پایه دین،عدالت،عقلانیت،اخلاق می باشد کاملا متفاوت است.امروز اگر کشورهای اسلامی می خواهند به اسلام عزیز برگردند که انصافا هم همین طور می باشد بنا به فرموده ی امام خامنه ای باید دست به نظام سازی و تشکیل حکومتی بر پایه دین،عقلانیت،علم واخلاق ایجاد و در یک کلمه امت واحده ی اسلامی به محوریت ولایت مطلقه فقیه می باشد.

 در پایان باید به فرزندان روح الله عرض کنم امروز وظیفه ی شما بسی سنگین تر است. اگر دیروز جوانان روح الله با ندای خمینی بت شکن به جبهه های جنگ سرازیز شدند امروزه نیز به فرمان جهاد علیه مستکبران در جنگ نرم از امام خامنه ای شنیده می شود و وظیفه ی ما ایجاد و تولید نظام سازی بر اساس اندیشه اسلامی بر محور علوم انسانی نظیر:اقتصاد،سیاست،نظام اجتماعی و... از یک طرف و مبارزه با تهاجم فرهنگی از طرفی دیگر امری واجب  ولازم می باشد.اگر امروز کشورهایی نظیر مصر به روش حکومت دموکراسی  روی می آورند به دلیل خلاء وجود نظامی بر روش حکومتی اسلام ناب محمدی است.پس چه خوب است که بیشتر به هدف نهایی تامل کنیم.
طبقه بندی: تحلیلی و خبری، 
برچسب ها: امت واحده اسلامی، بیداری اسلامی، هدف نهایی امت اسلامی،
ارسال توسط بسیجی مبارز
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
هم سنگری ها
رجانیوز

نوای وب
رهبر ازدید بزرگان

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic